zenity - en to ug translation catalogue (173 entries)

en: --%s is not supported for this dialog
ug: --%s نى بۇ سۆزلەشكۈ قوللىمايدۇ

en: About zenity
ug: Zenity ھەققىدە

en: Activate directory-only selection
ug: مۇندەرىجىنىلا تاللاشنى ئاكتىپلا

en: Activate save mode
ug: ساقلاش شەكلىنى ئاكتىپلا

en: Add a new Calendar in forms dialog
ug: جەدۋەل سۆزلەشكۈسىگە يېڭى بىر يىلنامە قوش

en: Add a new Entry in forms dialog
ug: جەدۋەل سۆزلەشكۈسىگە يېڭى بىر تۈر قوش

en: Add a new List in forms dialog
ug: جەدۋەل سۆزلەشكۈسىگە يېڭى بىر تىزىم قوش

en: Add a new Password Entry in forms dialog
ug: جەدۋەل سۆزلەشكۈسىگە يېڭى بىر ئىم تۈرى قوش

en: Add a new entry
ug: يېڭى تۈر قوش

en: Adjust the scale value
ug: دائىرە قىممەت تەڭشىكى

en: All updates are complete.
ug: ھەممە يېڭىلاش تاماملاندى.

en: Allow changes to text
ug: تېكىستنى ئۆزگەرتىشكە يول قوي

en: Allow multiple files to be selected
ug: بىر نەچچە ھۆججەتنى تاللاشقا يول قويۇلىدۇ

en: Allow multiple rows to be selected
ug: كۆپ قۇر تاللاشقا يول قوي

en: An error has occurred.
ug: خاتالىق يۈز بەردى.

en: Are you sure you want to proceed?
ug: راستىنىلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: COLUMN
ug: ئىستون

en: C_alendar:
ug: يىلنامە(_A):

en: Calendar field name
ug: يىلنامىنىڭ ئاتى

en: Calendar options
ug: يىلنامە تاللانما

en: Calendar selection
ug: يىلنامە تاللاش

en: Color selection options
ug: رەڭ تاللاش تاللانما

en: Confirm file selection if filename already exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت بولسا قاپلايدىغان چاغدا جەزملە

en: Could not parse command from stdin
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزگۈچ(stdin) نىڭ بۇيرۇقىنى تەھلىل قىلالمىدى

en: Could not parse message from stdin
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزگۈچ(stdin) نىڭ ئۇچۇرىنى تەھلىل قىلالمىدى

en: DAY
ug: كۈن

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
ug: 100% گە يەتكەندە سۆزلەشكۈنى ياپ

en: Display calendar dialog
ug: يىلنامە سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display color selection dialog
ug: رەڭ تاللاش سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display dialog boxes from shell scripts
ug: shell قوليازمىدا سۆزلەشكۈ كۆرسەت

en: Display error dialog
ug: خاتالىق سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display file selection dialog
ug: ھۆججەت تاللاش سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display forms dialog
ug: جەدۋەل سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display info dialog
ug: ئۇچۇر سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display list dialog
ug: تىزىم سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display notification
ug: ئۇقتۇرۇشنى كۆرسەت

en: Display password dialog
ug: ئىم سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display progress indication dialog
ug: سۈرئەت بەلگە سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display question dialog
ug: سوئال سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display scale dialog
ug: ئۆلچەك سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display text entry dialog
ug: تېكىست كىرگۈزۈش سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display text information dialog
ug: تېكىست ئۇچۇر سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display the username option
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Display warning dialog
ug: ئاگاھلاندۇرۇش سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Do not enable pango markup
ug: pango بەلگە قويۇشنى قوزغاتما

en: Do not enable text wrapping
ug: تېكىست چۆرىدەشنى قوزغاتما

en: Enable an I read and agree checkbox
ug: قوزغات، ئوقۇدۇم تاللاشقا قوشۇلىمەن

en: Enable html support
ug: html قوللاشنى قوزغات

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error options
ug: خاتالىق تاللانما

en: FILENAME
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Field name
ug: سۆز بۆلەك ئاتى

en: File selection options
ug: ھۆججەت تاللاش تاللانما

en: Forms dialog
ug: جەدۋەل سۆزلەشكۈ

en: Forms dialog options
ug: جەدۋەل سۆزلەشكۈسى تاللانمىلىرى

en: General options
ug: ئادەتتىكى تاللانما

en: Hide Cancel button
ug: ۋاز كەچ توپچىنى يوشۇر

en: Hide a specific column
ug: بەلگىلەنگەن ئىستوننى يوشۇر

en: Hide the entry text
ug: كىرگۈزۈش تېكىستىنى يوشۇر

en: Hide value
ug: قىممىتىنى يوشۇر

en: Hides the column headers
ug: ئىستون بەشىنى يوشۇر

en: ICON-NAME
ug: سىنبەلگە ئاتى

en: ICONPATH
ug: سىنبەلگە يولى

en: Info options
ug: ئۇچۇر تاللانما

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
ug: بۇلىن تىپىغا نىسبەتەن ئىناۋەتسىز.
    بۇنىڭغا پەقەت ‹true› ياكى ‹false› دېگەن قىممەتلەرنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
ug: «ۋاز كەچ» توپچىسى بېسىلسا ئاتا ئىجرا يوقالسۇن

en: List field and header name
ug: تىزىم سۆز بۆلىكى ۋە ماۋزۇ ئاتى

en: List of values for List
ug: تىزىم قىممىتىنىڭ تىزىمى

en: List of values for columns
ug: رەت قىممىتىنىڭ تىزىمى

en: List of values separated by |
ug: تىزىم قىممىتى | بىلەن ئايرىلغان

en: List options
ug: تىزىم تاللانمىلىرى

en: Listen for commands on stdin
ug: stdin دىن بۇيرۇق تىڭشا

en: MONTH
ug: ئاي

en: Maximum value must be greater than minimum value.
ug: ئەڭ چوڭ قىممىتى ئەڭ كىچىك قىممىتىدىن چوڭ بولۇشى كېرەك.

en: Miscellaneous options
ug: قوشۇمچە تاللانمىلار

en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
ug: ئات | نۇسخا1 نۇسخا2 …

en: No column titles specified for List dialog.
ug: تىزىم سۆزلەشكۈسىدە ئىستون تېمىسى بەلگىلەنمىگەن.

en: Notification icon options
ug: ئۇقتۇرۇش سىنبەلگە تاللانما

en: Open file
ug: ھۆججەت ئاچ

en: PATTERN
ug: قېلىپ

en: PERCENTAGE
ug: پىرسەنت

en: Password dialog options
ug: ئىم سۆزلەشكۈسى تاللانمىلىرى

en: Password:
ug: ئىم:

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
ug: بەلگىلەنگەن ئىستوننى باسىدۇ (ئادەتتە بىر ئىستوننىلا باسىدۇ. 'ALL' ھەممىسى تاللانسا ھەممە ئىستوننى باسىدۇ)

en: Print partial values
ug: قىسمەن قىممەتنى باس

en: Print version
ug: نەشرىنى باس

en: Progress
ug: سۈرئەت

en: Progress options
ug: سۈرئەت تاللانما

en: Pulsate progress bar
ug: تەۋرەنمە سۈرئەت بالداق

en: Question
ug: سوئال

en: Question options
ug: سوئال تاللانما

en: Running...
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ...

en: SEPARATOR
ug: ئايرىغۇچ

en: Scale options
ug: دائىرە تاللانما

en: Select a date from below.
ug: تۆۋەندىكى چېسلادىن بىرنى تاللاڭ.

en: Select items from the list
ug: تىزىمدىن تۈرلەرنى تاللاڭ

en: Select items from the list below.
ug: تۆۋەندىكى تىزىمدىن تۈرلەرنى تاللاڭ

en: Set dialog timeout in seconds
ug: سۆزلەشكۈنىڭ مۆھلەتتىن ھالقىش ۋاقتى(سېكۇنت) تەڭشىكى

en: Set initial percentage
ug: دەسلەپكى پىرسەنت تەڭشىكى

en: Set initial value
ug: دەسلەپكى قىممەت تەڭشىكى

en: Set maximum value
ug: ئەڭ چوڭ قىممەت تەڭشىكى

en: Set minimum value
ug: ئەڭ كىچىك قىممەت تەڭشىكى

en: Set output separator character
ug: نەتىجىنى ئايرىغۇچى ھەرپ تەڭشىكى

en: Set step size
ug: قەدەم چوڭلۇق تەڭشىكى

en: Set the calendar day
ug: يىلنامىدىكى كۈن تەڭشىكى

en: Set the calendar month
ug: يىلنامىدىكى ئاي تەڭشىكى

en: Set the calendar year
ug: يىلنامىدىكى يىل تەڭشىكى

en: Set the color
ug: رەڭ تەڭشىكى

en: Set the column header
ug: ئىستون تېما تەڭشىكى

en: Set the dialog icon
ug: سۆزلەشكۈ سىنبەلگىسىنى بەلگىلە

en: Set the dialog text
ug: سۆزلەشكۈ تېكىست تەڭشىكى

en: Set the dialog title
ug: سۆزلەشكۈ تېما تەڭشىكى

en: Set the entry text
ug: كىرگۈزۈش تېكىست تەڭشىكى

en: Set the filename
ug: ھۆججەت ئات تەڭشىكى

en: Set the format for the returned date
ug: قايتۇرىدىغان چېسلا فورمات تەڭشىكى

en: Set the height
ug: ئېگىزلىك تەڭشىكى

en: Set the modal hint
ug: سۆزلەشكۈنى modal غا قىلىدىغان كۆرسەتمە(hint) نى بەلگىلەيدۇ

en: Set the notification hints
ug: ئۇقتۇرۇش كۆرسەتمىلىرى(hints)نى بەلگىلەيدۇ

en: Set the notification text
ug: ئۇقتۇرۇش تېكىست تەڭشىكى

en: Set the text font
ug: تېكىست خەت نۇسخىسىنى بەلگىلەيدۇ

en: Set the width
ug: كەڭلىك تەڭشىكى

en: Set the window icon
ug: كۆزنەك سىنبەلگە تەڭشىكى

en: Sets a filename filter
ug: ھۆججەت ئاتى سۈزگۈچ تەڭشىكى

en: Sets an url instead of a file. Only works if you use --html option
ug: ھۆججەت ئەمەس html تەڭشەيدۇ. --html تاللانما ئىشلەتسىڭىزلا ئاندىن خىزمەت قىلىدۇ

en: Sets the label of the Cancel button
ug: ۋاز كەچ توپچىنىڭ ئەنىنى بەلگىلە

en: Sets the label of the Ok button
ug: جەزملە توپچىنىڭ ئەنىنى بەلگىلە

en: Show calendar options
ug: يىلنامە تاللانمىنى كۆرسەت

en: Show color selection options
ug: رەڭ تاللاش تاللانمىنى كۆرسەت

en: Show error options
ug: خاتالىق تاللانما كۆرسەت

en: Show file selection options
ug: ھۆججەت تاللاش تاللانمىنى كۆرسەت

en: Show forms dialog options
ug: جەدۋەل سۆزلەشكۈسى تاللانمىلىرى كۆرسەت

en: Show general options
ug: ئادەتتىكى تاللانمىنى كۆرسەت

en: Show info options
ug: ئۇچۇر تاللانما كۆرسەت

en: Show list options
ug: تىزىم تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Show miscellaneous options
ug: قوشۇمچە تاللانمىلارنى كۆرسەت

en: Show notification icon options
ug: ئۇقتۇرۇش سىنبەلگە تاللانما كۆرسەت

en: Show password dialog options
ug: ئىم سۆزلەشكۈسى تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Show progress options
ug: سۈرئەت تاللانما كۆرسەت

en: Show question options
ug: سوئال تاللانما كۆرسەت

en: Show scale options
ug: دائىرە تاللانما كۆرسەت

en: Show text entry options
ug: تېكىست كىرگۈزۈش تاللانمىنى كۆرسەت

en: Show text information options
ug: تېكىست ئۇچۇر تاللانمىنى كۆرسەت

en: Show the columns header
ug: ئىستون ماۋزۇسىنى كۆرسەت

en: Show the palette
ug: رەڭ تاختىنى كۆرسەت

en: Show warning options
ug: ئاگاھلاندۇرۇش تاللانما كۆرسەت

en: TEXT
ug: تېكىست

en: TIMEOUT
ug: مۆھلەتتىن ھالقىش ۋاقتى

en: TITLE
ug: تېما

en: Text View
ug: تېكىست كۆرۈنۈش

en: Text entry options
ug: تېكىست كىرگۈزۈش تاللانما

en: Text information options
ug: تېكىست ئۇچۇر تاللانما

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
ug: بۇ تاللانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ، --help نىڭ ئىشلىتىش ئۇسۇلىدىن كۆرۈڭ.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
ug: بۇ پروگراممىنى تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما ھېچقانداق كاپالەت يوق. ھەمدە خالىغان مەقسەتتە ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ھەر قانداق ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايدۇ. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: بۇ پروگرامما ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: Two or more dialog options specified
ug: ئىككى ياكى ئۇنىڭدىن ئارتۇق سۆزلەشكۈ تاللانمىسى بەلگىلەنگەن

en: Type your password
ug: ئىم كىرگۈزۈڭ

en: Unknown hint name. Skipping.
ug: بۇ كۆرسەتمە(hint) ئاتىنى قوللىمايدۇ. ئۆتۈپ كەتتى.

en: Unsupported hint. Skipping.
ug: بۇ كۆرسەتمە(hint) نى قوللىمايدۇ. ئۆتۈپ كەتتى.

en: Use an image for first column
ug: بىرىنچى ئىستون ئۈچۈن بىر سۈرەت ئىشلەت

en: Use check boxes for first column
ug: بىرىنچى ئىستون ئۈچۈن تاللاش كاتەكچىسىنى ئىشلەت

en: Use radio buttons for first column
ug: بىرىنچى ئىستون ئۈچۈن تاق تاللاش توپچىسىنى ئىشلەت

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: VALUE
ug: قىممىتى

en: Value out of range.
ug: قىممىتى دائىرىدىن ئېشىپ كەتتى.

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Warning options
ug: ئاگاھلاندۇرۇش تاللانما

en: YEAR
ug: يىل

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
ug: سۆزلەشكۈ تۈرىنى بەلگىلىشىڭىز لازىم. تەپسىلاتىنى 'zenity --help' دىن كۆرۈڭ.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ug: مەزكۇر پروگرامما بىلەن بىرگە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئۇنداق بولمىسا بۇ ئادرېسقا خەت يېزىڭ: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: You should use only one List dialog type.
ug: سىز پەقەت بىرلا تىزىم سۆزلەشكۈ تىپىنى ئىشلىتەلەيسىز.

en: Zenity notification
ug: Zenity نىڭ ئۇقتۇرۇشى

en: _Enter new text:
ug: يېڭى تېكىست كىرگۈزۈڭ(_E):
