zenity - en to sk translation catalogue (194 entries)

en: --%s is not supported for this dialog
sk: Parameter „--%s“ nie je pre toto okno podporovaný

en: About zenity
sk: O programe zenity

en: Activate directory-only selection
sk: Aktivuje výber obmedzený iba na adresáre

en: Activate save mode
sk: Aktivuje ukladací režim

en: Add a new Calendar in forms dialog
sk: Pridá nový kalendár do dialógového okna s formulármi

en: Add a new Entry in forms dialog
sk: Pridá novú položku do dialógového okna s formulármi

en: Add a new List in forms dialog
sk: Pridá nový zoznam do dialógového okna s formulármi

en: Add a new Password Entry in forms dialog
sk: Pridá novú položku s heslom do dialógového okna s formulármi

en: Add a new combo box in forms dialog
sk: Pridá nové kombinované pole do dialógového okna s formulármi

en: Add a new entry
sk: Pridanie novej položky

en: Add an extra button
sk: Pridá extra tlačidlo

en: Adjust the scale value
sk: Úprava hodnoty mierky

en: All updates are complete.
sk: Všetky aktualizácie sú hotové.

en: Allow changes to text
sk: Povolí zmeny textu

en: Allow multiple files to be selected
sk: Povolí výber viacerých súborov

en: Allow multiple rows to be selected
sk: Povolí výber viacerých riadkov

en: An error has occurred.
sk: Vyskytla sa chyba.

en: Are you sure you want to proceed?
sk: Naozaj chcete pokračovať?

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
sk: Bude automaticky rolovať text až do konca. Iba keď je test zachytený zo štandardného vstupu.

en: COLUMN
sk: STĹPEC

en: C_alendar:
sk: K_alendár:

en: Calendar field name
sk: Názov poľa pre kalendár

en: Calendar options
sk: Voľby kalendára

en: Calendar selection
sk: Výber kalendára

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
sk: Zmení predvolenú vyhľadávaciu funkciu zoznamu pre text v strede a nie na začiatku

en: Color selection options
sk: Voľby výberu farby

en: Combo box field name
sk: Názov poľa pre kombinované pole

en: Confirm file selection if filename already exists
sk: Potvrdí výber súboru, ak názov súboru už existuje

en: Could not parse command from stdin
sk: Nepodarilo sa analyzovať príkaz zo štandardného vstupu (stdin)

en: Could not parse message
sk: Nepodarilo sa analyzovať správu

en: DAY
sk: DEŇ

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
sk: Zatvorí dialógové okno pri dosiahnutí 100 %

en: Display calendar dialog
sk: Zobrazí dialógové okno kalendára

en: Display color selection dialog
sk: Zobrazí dialógové okno na výber farby

en: Display dialog boxes from shell scripts
sk: Zobrazuje dialógové okná zo skriptov shellu

en: Display error dialog
sk: Zobrazí dialógové okno chyby

en: Display file selection dialog
sk: Zobrazí dialógové okno na výber súboru

en: Display forms dialog
sk: Zobrazí dialógové okno s formulármi

en: Display info dialog
sk: Zobrazí dialógové okno s informáciami

en: Display list dialog
sk: Zobrazí dialógové okno so zoznamom

en: Display notification
sk: Zobrazí oznámenie

en: Display password dialog
sk: Zobrazí dialógové okno na zadanie hesla

en: Display progress indication dialog
sk: Zobrazí dialógové okno s indikátorom priebehu

en: Display question dialog
sk: Zobrazí dialógové okno s otázkou

en: Display scale dialog
sk: Zobrazí dialógové okno s mierkou

en: Display text entry dialog
sk: Zobrazí dialógové okno na zadávanie textu

en: Display text information dialog
sk: Zobrazí textové informačné dialógové okno

en: Display the username option
sk: Zobrazí pole na zadanie používateľského mena

en: Display warning dialog
sk: Zobrazí dialógové okno s upozornením

en: Do not enable Pango markup
sk: Nepovolí značkovací jazyk Pango

en: Do not enable text wrapping
sk: Nepovolí zalomenie textu

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
sk: Nepovolí interakciu používateľa so zobrazením WebView. Funguje iba pri použití voľby --html.

en: Enable HTML support
sk: Povolí podporu HTML

en: Enable an I read and agree checkbox
sk: Povolí zaškrtávacie pole o súhlase s textom

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
sk: Povolí skracovanie textu v dialógových oknách. Týmto sa opraví nadmerná veľkosť okien s dlhými textami.

en: Error
sk: Chyba

en: Error options
sk: Voľby chýb

en: Estimate when progress will reach 100%
sk: Odhadne, kedy priebeh dosiahne 100%

en: FILENAME
sk: NÁZOV_SÚBORU

en: Field name
sk: Názov poľa

en: File selection options
sk: Voľby výberu súboru

en: Forms dialog
sk: Dialógové okno s formulárom

en: Forms dialog options
sk: Voľby dialógového okna s formulármi

en: General options
sk: Všeobecné voľby

en: Give Cancel button focus by default
sk: Predvolené zameranie bude na tlačidlo Zrušiť

en: HEIGHT
sk: VÝŠKA

en: Hide Cancel button
sk: Skryje tlačidlo Zrušiť

en: Hide a specific column
sk: Skryje zadaný stĺpec

en: Hide the column headers
sk: Skryje hlavičky stĺpcov

en: Hide the entry text
sk: Skryje text položky

en: Hide value
sk: Skryje hodnotu

en: ICON-NAME
sk: NÁZOV_IKONY

en: ICONPATH
sk: CESTA_K_IKONE

en: Info options
sk: Voľby informácie

en: Information
sk: Informácia

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
sk: Neplatná hodnota pre zadanú radu logického typu.
    Podporované sú hodnoty „true“ alebo „false“.

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
sk: Zabije rodičovský proces po stlačení tlačidla Zrušiť

en: List field and header name
sk: Pole so zoznamom a názov hlavičky

en: List of values for List
sk: Zoznam hodnôt pre zoznam

en: List of values for columns
sk: Zoznam hodnôt pre stĺpce

en: List of values for combo box
sk: Zoznam hodnôt pre kombinované pole

en: List of values separated by |
sk: Zoznam hodnôt oddelených znakom |

en: List options
sk: Voľby zoznamu

en: Listen for commands on stdin
sk: Bude očakávať príkazy zo štandardného vstupu (stdin)

en: MONTH
sk: MESIAC

en: Maximum value must be greater than minimum value.
sk: Maximálna hodnota musí byť väčšia ako minimálna hodnota.

en: Miscellaneous options
sk: Rôzne voľby

en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
sk: NÁZOV | VZOR1 VZOR2 …

en: NUMBER
sk: ČÍSLO

en: No column titles specified for List dialog.
sk: Nie sú zadané názvy stĺpcov pre dialógové okno so zoznamom.

en: Notification icon options
sk: Voľby oznamovacej ikony

en: Open file
sk: Otvorí súbor

en: PATTERN
sk: VZOR

en: PERCENTAGE
sk: PERCENTO

en: Password dialog options
sk: Voľby dialógového okna na zadanie hesla

en: Password:
sk: Heslo:

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
sk: Vypíše zadaný stĺpec (Pri nezadaní stĺpca sa vypíše predvolený prvý stĺpec. Môžete použiť „ALL“ na vypísanie všetkých stĺpcov)

en: Print partial values
sk: Vypíše čiastočné hodnoty

en: Print version
sk: Vypíše verziu

en: Progress
sk: Priebeh

en: Progress options
sk: Voľby indikátora priebehu

en: Pulsate progress bar
sk: Indikátor priebehu bude puzlovať

en: Question
sk: Otázka

en: Question options
sk: Voľby otázky

en: Running...
sk: Spúšťa sa…

en: SEPARATOR
sk: ODDEĽOVAČ

en: Scale options
sk: Voľby mierky

en: Select a date from below.
sk: Vyberte dátum nižšie.

en: Select items from the list
sk: Výber položky zo zoznamu

en: Select items from the list below.
sk: Vyberte položky zo zoznamu nižšie.

en: Set a filename filter
sk: Nastaví filter názvu súboru

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
sk: Nastaví adresu URL namiesto súboru. Funguje iba pri použití voľby --html

en: Set dialog timeout in seconds
sk: Nastaví časový limit dialógového okna v sekundách

en: Set initial percentage
sk: Nastaví počiatočné percento

en: Set initial value
sk: Nastaví počiatočnú hodnotu

en: Set maximum value
sk: Nastaví maximálnu hodnotu

en: Set minimum value
sk: Nastaví minimálnu hodnotu

en: Set output separator character
sk: Nastaví oddeľovací znak výstupu

en: Set step size
sk: Nastaví veľkosť kroku

en: Set the calendar day
sk: Nastaví deň v kalendári

en: Set the calendar month
sk: Nastaví mesiac v kalendári

en: Set the calendar year
sk: Nastaví rok v kalendári

en: Set the color
sk: Nastaví farbu

en: Set the column header
sk: Nastaví hlavičku stĺpca

en: Set the dialog icon
sk: Nastaví ikonu dialógového okna

en: Set the dialog text
sk: Nastaví text dialógového okna

en: Set the dialog title
sk: Nastaví titulok dialógového okna

en: Set the entry text
sk: Nastaví text položky

en: Set the filename
sk: Nastaví názov súboru

en: Set the format for the returned date
sk: Nastaví formát vráteného dátumu

en: Set the height
sk: Nastaví výšku

en: Set the label of the Cancel button
sk: Nastaví označenie tlačidla Zrušiť

en: Set the label of the OK button
sk: Nastaví označenie tlačidla OK

en: Set the modal hint
sk: Nastaví typ modálneho okna

en: Set the notification hints
sk: Nastaví rady pre oznámenia

en: Set the notification text
sk: Nastaví text oznámenia

en: Set the parent window to attach to
sk: Nastaví rodičovské okno, ku ktorému sa má pripojiť

en: Set the text font
sk: Nastaví písmo textu

en: Set the width
sk: Nastaví šírku

en: Set the window icon
sk: Nastaví ikonu okna

en: Show calendar options
sk: Zobrazí voľby kalendára

en: Show color selection options
sk: Zobrazí voľby výberu farby

en: Show error options
sk: Zobrazí voľby chýb

en: Show file selection options
sk: Zobrazí voľby výberu súboru

en: Show forms dialog options
sk: Zobrazí voľby dialógového okna s formulármi

en: Show general options
sk: Zobrazí všeobecné voľby

en: Show info options
sk: Zobrazí voľby informácie

en: Show list options
sk: Zobrazí voľby zoznamu

en: Show miscellaneous options
sk: Zobrazí rôzne voľby

en: Show notification icon options
sk: Zobrazí voľby oznamovacej ikony

en: Show password dialog options
sk: Zobrazí voľby dialógového okna na zadanie hesla

en: Show progress options
sk: Zobrazí voľby indikátora priebehu

en: Show question options
sk: Zobrazí voľby otázky

en: Show scale options
sk: Zobrazí voľby mierky

en: Show text entry options
sk: Zobrazí voľby textového vstupu

en: Show text information options
sk: Zobrazí voľby textovej informácie

en: Show the columns header
sk: Zobrazí hlavičku pre stĺpce

en: Show the palette
sk: Zobrazí paletu

en: Show warning options
sk: Zobrazí voľby upozornenia

en: Suppress OK and Cancel buttons
sk: Potlačí tlačidlá OK a Zrušiť

en: TIMEOUT
sk: ČASOVÝ_LIMIT

en: TITLE
sk: TITULOK

en: Text View
sk: Zobrazenie textu

en: Text entry options
sk: Voľby textového vstupu

en: Text information options
sk: Voľby textovej informácie

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
sk: Táto voľba nie je dostupná. Všetky možné voľby získate po zadaní „zenity --help“.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
sk: Tento program je rozširovaný v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte v licencii GNU Lesser General Public License.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Tento program je slobodný softvér. Môžete ho šíriť a/alebo modifikovať podľa ustanovení licencie GNU Lesser General Public License (Menej všeobecná zverejňovacia licencia GNU), vydanej nadáciou Free Software Foundation a to buď verzie 2 tejto licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
sk: Zostávajúci čas: %lu:%02lu:%02lu

en: Two or more dialog options specified
sk: Zadané dve alebo viac volieb pre dialógové okno

en: Type your password
sk: Zadajte vaše heslo

en: Type your username and password
sk: Zadajte vaše používateľské meno a heslo

en: Unknown hint name. Skipping.
sk: Neznámy názov rady. Vynecháva sa.

en: Unsupported hint. Skipping.
sk: Nepodporovaná rada. Vynecháva sa.

en: Use an image for the first column
sk: Použije obrázok pre prvý stĺpec

en: Use check boxes for the first column
sk: Použije zaškrtávacie polia pre prvý stĺpec

en: Use radio buttons for the first column
sk: Použije rádiové tlačidlá pre prvý stĺpec

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: VALUE
sk: HODNOTA

en: Value out of range.
sk: Hodnota mimo rozsah.

en: WIDTH
sk: ŠÍRKA

en: WINDOW
sk: OKNO

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning options
sk: Voľby upozornenia

en: YEAR
sk: ROK

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
sk: Musíte zadať typ dialógového okna. Viac podrobností získate po zadaní príkazu „zenity --help“

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sk: Kópiu licencie GNU Lesser General Public License ste mali dostať spolu s týmto programom. Ak sa tak nestalo, napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: You should use only one List dialog type.
sk: Mali by ste použiť iba jeden typ dialógového okna so zoznamom.

en: Zenity notification
sk: Zenity - oznámenie

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Enter new text:
sk: _Zadajte nový text:

en: _No
sk: _Nie

en: _Yes
sk: Án_o
