zenity master - en to fur translation catalogue (193 entries)

en: --%s is not supported for this dialog
fur: La opzion --%s no je supuartade di chest dialic

en: About zenity
fur: Informazions su Zenity

en: Activate directory-only selection
fur: Ative la selezion di nome lis cartelis

en: Activate save mode
fur: Ative modalitât sigure

en: Add a new Calendar in forms dialog
fur: Zonte un gnûf Calendari tal dialic formularis

en: Add a new Entry in forms dialog
fur: Zonte une gnove vôs tal dialic formularis

en: Add a new List in forms dialog
fur: Zonte une gnove Liste tal dialic formularis

en: Add a new Password Entry in forms dialog
fur: Zonte une gnove Vôs Password tal dialic formularis

en: Add a new combo box in forms dialog
fur: Zonte une gnove casele cumbinade tal dialic formularis

en: Add a new entry
fur: Zonte une gnove vôs

en: Add an extra button
fur: Zonte un boton disoreplui

en: Adjust the scale value
fur: Justâ il valôr de scjale

en: All updates are complete.
fur: Ducj i inzornaments a son stâts completâts.

en: Allow changes to text
fur: Permet la modifiche dal test

en: Allow multiple files to be selected
fur: Permet selezion multiple di file

en: Allow multiple rows to be selected
fur: Permet di selezionâ plui di une rie

en: An error has occurred.
fur: Al è vignût fûr un erôr.

en: Are you sure you want to proceed?
fur: Sigûrs di continuâ?

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
fur: Scori in automatic il test fin da pît. Nome cuant che il test al ven cjapât di stdin

en: COLUMN
fur: COLONE

en: C_alendar:
fur: C_alendari:

en: Calendar field name
fur: Non cjamp Calendari

en: Calendar options
fur: Opzions dal calendari

en: Calendar selection
fur: Selezion di calendari

en: Cancel
fur: Anule

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
fur: Modifiche la funzion di ricercje in liste cirint il test tal mieç e no tal inizi

en: Color selection options
fur: Opzions di selezion dal colôr

en: Combo box field name
fur: Non cjamp casele cumbinade

en: Confirm file selection if filename already exists
fur: Domande di confermâ la selezion se il non dal file al esist za

en: Could not parse command from stdin
fur: Impussibil analizâ il comant di stdin

en: Could not parse message
fur: Impussibil analizâ il messaç

en: DAY
fur: DÌ

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
fur: Siere il dialic cuant che si rive al 100%

en: Display calendar dialog
fur: Mostre un dialic cul calendari

en: Display color selection dialog
fur: Mostre un dialic di selezion dal colôr

en: Display dialog boxes from shell scripts
fur: Mostre i dialics di script di shell

en: Display error dialog
fur: Mostre il dialic di erôr

en: Display file selection dialog
fur: Mostre un dialic di selezion file

en: Display forms dialog
fur: Mostre un dialic formularis

en: Display info dialog
fur: Mostre un dialic di informazions

en: Display list dialog
fur: Mostre un dialic cuntune liste

en: Display notification
fur: Mostre une icone te aree di notifiche

en: Display password dialog
fur: Mostre un dialic de password

en: Display progress indication dialog
fur: Mostre un dialic par indicâ l'avanzament

en: Display question dialog
fur: Mostre un dialic di domande

en: Display scale dialog
fur: Mostre un dialic de scjale

en: Display text entry dialog
fur: Mostre un dialic di inseriment test

en: Display text information dialog
fur: Mostre un dialic di informazion testuâl

en: Display the username option
fur: Mostre la opzion dal non utent

en: Display warning dialog
fur: Mostre un dialic di avertiment

en: Do not enable Pango markup
fur: No sta abilitâ il markup Pango

en: Do not enable text wrapping
fur: No sta abilitâ il justament dal test

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
fur: No sta abilitâ la interazion dal utent cun WebView. Al funzione nome se e ven doprade la opzion --html

en: Enable HTML support
fur: Abilite il supuart HTML

en: Enable an I read and agree checkbox
fur: Abilite la casele "O ai let e o aceti"

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
fur: Abilite elision tal dialic di test. Chest al risolf la dimension dal barcon alte cui tescj luncs

en: Error
fur: Erôr

en: Error options
fur: Opzions dal dialic di erôr

en: Estimate when progress will reach 100%
fur: Stimâ cuant che l'avanzament al rivarà al 100%

en: FILENAME
fur: NON_FILE

en: Field name
fur: Non dal cjamp

en: File selection options
fur: Opzions dal dialic di selezion file

en: Forms dialog
fur: Dialic formularis

en: Forms dialog options
fur: Opzions dal dialic formularis

en: General options
fur: Opzions gjenerichis

en: Give Cancel button focus by default
fur: Dâ il focus al boton "Anule" in maniere predefinide

en: HEIGHT
fur: ALTECE

en: Hide Cancel button
fur: Plate il boton "Anule"

en: Hide a specific column
fur: Plate une specifiche colone

en: Hide the column headers
fur: Plate lis intestazions des colonis

en: Hide the entry text
fur: Plate il test de casele di inseriment

en: Hide value
fur: Plate il valôr

en: ICON-NAME
fur: NON_ICONE

en: ICONPATH
fur: PERCORS_ICONE

en: Info options
fur: Opzions dal dialic di informazion

en: Information
fur: Informazions

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
fur: Valôr no valit par un sugjeriment di gjenar boolean.
    I valôrs supuartâts a son 'true' o 'false':

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
fur: Termine il procès gjenitôr se al ven fracât il boton "Anule"

en: List field and header name
fur: Non titul e cjamp de liste

en: List of values for List
fur: Liste di valôrs pe Liste

en: List of values for columns
fur: Liste di valôrs pes colonis

en: List of values for combo box
fur: Liste di valôrs pe casele cumbinade

en: List of values separated by |
fur: Liste di valôrs separade di |

en: List options
fur: Opzions dal dialic liste

en: Listen for commands on stdin
fur: Scolte i comants di stdin

en: MONTH
fur: MÊS

en: Maximum value must be greater than minimum value.
fur: Il valôr massim al à di jessi plui grant dal valôr minim.

en: Miscellaneous options
fur: Opzions variis

en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
fur: NON | MODEL1 MODEL2 ...

en: NUMBER
fur: NUMAR

en: No column titles specified for List dialog.
fur: Nissun titul di colone specificât pal dialic Liste.

en: Notification icon options
fur: Opzions de icone di notifiche

en: Open file
fur: Vierç file

en: PATTERN
fur: MODEL

en: PERCENTAGE
fur: PERCENTUÂL

en: Password dialog options
fur: Opzions dal dialic password

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
fur: Stampe une colone specifiche (Il valôr predefinît al è 1. 'ALL' al pues jessi doprât par stampâ dutis lis colonis)

en: Print partial values
fur: Stampe i valôrs parziâi

en: Print version
fur: Stampe version

en: Progress
fur: Avanzament

en: Progress options
fur: Opzions de sbare di avanzament

en: Pulsate progress bar
fur: Fâs lampâ la sbare di avanzament

en: Question
fur: Domande

en: Question options
fur: Opzions di domande

en: Running...
fur: In esecuzion...

en: SEPARATOR
fur: SEPARADÔR

en: Scale options
fur: Opzions de scjale

en: Select a date from below.
fur: Selezione une date di chi sot.

en: Select items from the list
fur: Selezionâ elements de liste

en: Select items from the list below.
fur: Selezione elements de liste chi sot.

en: Set a filename filter
fur: Stabilìs un filtri sul non dal file

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
fur: Stabilìs un URL al puest di un file. Al funzione nome se e ven doprade la opzion --html

en: Set dialog timeout in seconds
fur: Stabilìs il timp massim dal dialic in seconts

en: Set initial percentage
fur: Stabilìs la percentuâl iniziâl

en: Set initial value
fur: Stabilìs il valôr iniziâl

en: Set maximum value
fur: Stabilìs il valôr massim

en: Set minimum value
fur: Stabilìs il valôr minim

en: Set output separator character
fur: Stabilìs il caratar separadôr pe jessude

en: Set step size
fur: Stabilìs la dimension dal spostament

en: Set the calendar day
fur: Stabilìs il dì dal calendari

en: Set the calendar month
fur: Stabilìs il mês dal calendari

en: Set the calendar year
fur: Stabilìs l'an dal calendari

en: Set the color
fur: Stabilìs il colôr

en: Set the column header
fur: Stabilìs il titul de colone

en: Set the dialog icon
fur: Stabilìs la icone dal dialic

en: Set the dialog text
fur: Stabilìs il test dal dialic

en: Set the dialog title
fur: Stabilìs il titul dal dialic

en: Set the entry text
fur: Stabilìs il test de casele di inseriment

en: Set the filename
fur: Stabilìs il non dal file

en: Set the format for the returned date
fur: Stabilìs il formât de date tornade

en: Set the height
fur: Stabilìs la altece

en: Set the label of the Cancel button
fur: Stabilìs la etichete dal boton Anule

en: Set the label of the OK button
fur: Stabilìs la etichete dal boton OK

en: Set the modal hint
fur: Stabilìs il sugjeriment modâl

en: Set the notification hints
fur: Stabilìs i sugjeriments di notifiche

en: Set the notification text
fur: Stabilìs il test de notifiche

en: Set the parent window to attach to
fur: Stabilìs il barcon gjenitôr dulà tacâsi

en: Set the text font
fur: Stabilìs il caratar dal test

en: Set the width
fur: Stabilìs la largjece

en: Set the window icon
fur: Stabilìs la icone dal barcon

en: Show calendar options
fur: Mostre lis opzions dal calendari

en: Show color selection options
fur: Mostre lis opzion de selezion dal colôr

en: Show error options
fur: Mostre lis opzions dal dialic di erôr

en: Show file selection options
fur: Mostre lis opzions dal dialic di selezion file

en: Show forms dialog options
fur: Mostre lis opzions dal dialic dai formularis

en: Show general options
fur: Mostre lis opzions gjenerichis

en: Show info options
fur: Mostre lis opzions dal dialic di informazion

en: Show list options
fur: Mostre lis opzions dal dialic liste

en: Show miscellaneous options
fur: Mostre lis opzions variis

en: Show notification icon options
fur: Mostre lis opzions de icone di notifiche

en: Show password dialog options
fur: Mostre lis opzions dal dialic password

en: Show progress options
fur: Mostre lis opzions de sbare di avanzament

en: Show question options
fur: Mostre lis opzions di domande

en: Show scale options
fur: Mostre lis opzions de scjale

en: Show text entry options
fur: Mostre lis opzions de casele di inseriment dal test

en: Show text information options
fur: Mostre lis opzions dal test informatîf

en: Show the columns header
fur: Mostre i titui des colonis

en: Show the palette
fur: Mostre la palete di colôrs

en: Show warning options
fur: Mostre lis opzions di avertiment

en: Suppress OK and Cancel buttons
fur: Elimine i botons "OK" e "Anule"

en: TEXT
fur: TEST

en: TIMEOUT
fur: TIMP_MASSIM

en: TITLE
fur: TITUL

en: Text View
fur: Test visualizât

en: Text entry options
fur: Opzions de casele di inseriment dal test

en: Text information options
fur: Opzions di test informatîf

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
fur: Cheste opzion no je disponibile. Consultâ --help par ogni pussibil ûs.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
fur: Chest program al è distribuît inte sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE, cence nancje la implicite garanzie di CUMIERÇABILITÂT o IDONEITÂT A UNE FINALITÂT PARTICOLÂR. Consultâ la licence GNU General Public License par vê plui detais.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Chest program al è software libar; si pues tornâ a distribuîlu e/o modificâlu secont i tiermins de licence GNU Lesser General Public License, come publicade de Free Software Foundation; sedi la version 2 de licence o (a tô sielte) o une plui resinte.

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
fur: Timp restant: %lu:%02lu:%02lu

en: Two or more dialog options specified
fur: Specificadis doi o plui opzions pal dialic

en: Type your password
fur: Scrîf la tô password

en: Type your username and password
fur: Scrîf il to non utent e password

en: Unknown hint name. Skipping.
fur: Non dal sugjeriment no cognossût. Ometût.

en: Unsupported hint. Skipping.
fur: Sugjeriment no supuartât. Ometût,

en: Use an image for the first column
fur: Dopre un imagjin pe prime colone

en: Use check boxes for the first column
fur: Dopre caselis di selezion pe prime colone

en: Use radio buttons for the first column
fur: Dopre botons radio pe prime colone

en: Username:
fur: Non utent:

en: VALUE
fur: VALÔR

en: Value out of range.
fur: Valôr fûr dai limits.

en: WIDTH
fur: LARGJECE

en: WINDOW
fur: BARCON

en: Warning
fur: Avertiment

en: Warning options
fur: Opzions di avertiment

en: YEAR
fur: AN

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
fur: Tu scugnis specificâ un gjenar di dialic. Consultâ 'zenity --help' par vê plui detais

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
fur: Cun chest program ti varessin di vê dât ancje une copie de licence GNU Lesser General Public License; in câs diviers, scrîf a: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: You should use only one List dialog type.
fur: Si varès di doprâ nome un gjenar di dialic Liste.

en: Zenity notification
fur: Notifiche di zenity

en: _Cancel
fur: A_nule

en: _Enter new text:
fur: _Inserî gnûf test:

en: _Yes
fur: _Sì
