zenity master - en to eu translation catalogue (198 entries)

en: --%s is not supported for this dialog
eu: --%s ez da onartzen elkarrizketa-koadro honetan

en: About zenity
eu: Zenity-ri buruz

en: Activate directory-only selection
eu: Aktibatu 'direktorioa soilik' hautapena

en: Activate save mode
eu: Aktibatu babes modua

en: Add a new Calendar in forms dialog
eu: Gehitu egutegi berria inprimakien elkarrizketa-koadroari

en: Add a new Entry in forms dialog
eu: Gehitu sarrera berria inprimakien elkarrizketa-koadroari

en: Add a new List in forms dialog
eu: Gehitu zerrenda sarrera berria inprimakien elkarrizketa-koadroan

en: Add a new Password Entry in forms dialog
eu: Gehitu pasahitzaren sarrera berri bat inprimakien elkarrizketa-koadroari

en: Add a new combo box in forms dialog
eu: Gehitu konbinazio-koadro berria inprimakien elkarrizketa-koadroan

en: Add a new entry
eu: Gehitu sarrera berria

en: Add an extra button
eu: Gehitu botoi gehigarri bat

en: Adjust the scale value
eu: Doitu eskalaren balioa

en: All updates are complete.
eu: Eguneraketa guztiak burutu dira.

en: Allow changes to text
eu: Baimendu aldaketak testuan

en: Allow multiple files to be selected
eu: Baimendu fitxategi anitzen hautapena

en: Allow multiple rows to be selected
eu: Baimendu errenkada anitzen hautapena

en: An error has occurred.
eu: Errorea gertatu da.

en: Are you sure you want to proceed?
eu: Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
eu: Korritu automatikoki testua amaierara. Soilik testua sarrera estandarretik jasotzen denean

en: COLUMN
eu: ZUTABEA

en: C_alendar:
eu: _Egutegia:

en: Calendar field name
eu: Egutegia eremuaren izena

en: Calendar options
eu: Egutegiaren aukerak

en: Calendar selection
eu: Egutegiaren hautapena

en: Cancel
eu: Utzi

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
eu: Aldatu zerrendaren bilaketa funtzio lehenetsia, testuaren bilaketa erdian (ez hasieran) bilatzeko.

en: Color selection options
eu: Kolorea hautatzeko aukerak

en: Combo box field name
eu: Konbinazio-koadroaren eremuaren izena

en: Confirm file selection if filename already exists
eu: Baieztatu fitxategiaren hautapena fitxategia jadanik existitzen bada

en: Could not parse command from stdin
eu: Ezin izan da stdin-eko komandoa analizatu

en: Could not parse message
eu: Ezin izan da mezua aztertu

en: DAY
eu: EGUNA

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa %100 lortzean

en: Display calendar dialog
eu: Bistaratu egutegiaren elkarrizketa-koadroa

en: Display color selection dialog
eu: Bistaratu kolorea hautatzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display dialog boxes from shell scripts
eu: Bistaratu elkarrizketa-koadroak shell-eko script-etatik

en: Display error dialog
eu: Bistaratu errorearen elkarrizketa-koadroa

en: Display file selection dialog
eu: Bistaratu fitxategiak hautatzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display forms dialog
eu: Bistaratu inprimakien elkarrizketa-koadroa

en: Display info dialog
eu: Bistaratu informazioaren elkarrizketa-koadroa

en: Display list dialog
eu: Bistaratu zerrendaren elkarrizketa-koadroa

en: Display notification
eu: Bistaratu jakinarazpena

en: Display password dialog
eu: Bistaratu pasahitzaren elkarrizketa-koadroa

en: Display progress indication dialog
eu: Bistaratu progresioaren elkarrizketa-koadroa

en: Display question dialog
eu: Bistaratu galderen elkarrizketa-koadroa

en: Display scale dialog
eu: Bistaratu eskalaren elkarrizketa-koadroa

en: Display text entry dialog
eu: Bistaratu testua sartzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display text information dialog
eu: Bistaratu testu-informazioaren elkarrizketa-koadroa

en: Display the username option
eu: Bistaratu erabiltzaile-izenaren elkarrizketa-koadroa

en: Display warning dialog
eu: Bistaratu abisuaren elkarrizketa-koadroa

en: Do not enable Pango markup
eu: Ez gaitu Pango-ren markatzea

en: Do not enable text wrapping
eu: Ez gaitu testua itzulbiratzea

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
eu: Ez gaitu erabiltzailearen WebView-rekin elkarreragiketa. Soilik --html aukerarekin funtzionatzen du

en: Enable HTML support
eu: Gaitu HTML euskarria

en: Enable an I read and agree checkbox
eu: Gaitu 'Irakurri eta onartzen dut' kontrol-koadroa

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
eu: Gaitu elipsia testuaren elkarrizketa-koadroan. Testu luzeko leihoen altuera zuzentzen du honek.

en: Error
eu: Errorea

en: Error options
eu: Errore-aukerak

en: Estimate when progress will reach 100%
eu: Aurreikusi aurrerapena noiz iritsiko den %100era

en: FILENAME
eu: FITXATEGI-IZENA

en: Field name
eu: Eremuaren izena

en: File selection options
eu: Fitxategiak hautatzeko aukerak

en: Forms dialog
eu: Inprimakien elkarrizketa-koadroa

en: Forms dialog options
eu: Inprimakien elkarrizketa-koadroaren aukerak

en: General options
eu: Aukera orokorrak

en: Give Cancel button focus by default
eu: Eman fokua 'Utzi' botoiari lehenetsi gisa

en: HEIGHT
eu: ALTUERA

en: Hide Cancel button
eu: Ezkutatu 'Utzi' botoia

en: Hide a specific column
eu: Ezkutatu zutabe zehatz bat

en: Hide the column headers
eu: Ezkutatu zutabearen goiburuak

en: Hide the entry text
eu: Ezkutatu sarreraren testua

en: Hide value
eu: Ezkutatu balioa

en: ICON-NAME
eu: IKONO-IZENA

en: ICONPATH
eu: IKONOBIDEA

en: Info options
eu: Informazioaren aukerak

en: Information
eu: Informazioa

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
eu: Idatzitako argibide boolearraren baliogabeko balioa.
    Onartutako balioak 'true' edo 'false'.

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
eu: Hil prozesu-gurasoa 'Utzi' botoia sakatzean

en: List field and header name
eu: Zerrendatu eremu eta goiburuaren izena

en: List of values for List
eu: Zerrendaren balioak zerrendarentzako

en: List of values for columns
eu: Balioen zerrenda zutabeentzako

en: List of values for combo box
eu: Balioen zerrenda konbinazio-koadroarentzako

en: List of values separated by |
eu: Zerrendako balioak |-rekin bereiztuta

en: List options
eu: Zerrendaren aukerak

en: Listen for commands on stdin
eu: Entzun 'stdin'eko komandoei

en: MONTH
eu: HILABETEA

en: Maximum value must be greater than minimum value.
eu: Gehienezko balioak gutxieneko balioa baino handiagoa izan behar du.

en: Miscellaneous options
eu: Hainbat aukera

en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
eu: IZENA | EREDUA1 EREDUA2 ...

en: NUMBER
eu: ZENBAKIA

en: No column titles specified for List dialog.
eu: Ez da zutabe izenbururik zehaztu zerrendaren elkarrizketa-koadroan

en: Notification icon options
eu: Jakinarazpen-ikonoaren aukerak

en: OK
eu: Ados

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: PATTERN
eu: EREDUA

en: PERCENTAGE
eu: EHUNEKOA

en: Password dialog options
eu: Pasahitzaren elkarrizketa-koadroaren aukerak

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
eu: Inprimatu zutabe zehatz bat (lehenetsia 1 da. Erabili 'ALL' zutabe guztiak inprimatzeko)

en: Print partial values
eu: Inprimatu balio partzialak

en: Print version
eu: Inprimatu bertsioa

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Progress options
eu: Progresioaren aukerak

en: Pulsate progress bar
eu: Progresio-barra keinukaria

en: Question
eu: Galdera

en: Question options
eu: Galderaren aukerak

en: Running...
eu: Exekutatzen...

en: SEPARATOR
eu: BEREIZLEA

en: Scale options
eu: Eskalaren aukerak

en: Select a date from below.
eu: Hautatu beheko data bat.

en: Select items from the list
eu: Hautatu elementuak zerrendatik

en: Select items from the list below.
eu: Hautatu elementuak beheko zerrendatik.

en: Set a filename filter
eu: Ezarri fitxategi-izenaren iragazkia

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
eu: Ezarri URL bat fitxategi baten ordez. Soilik --html aukerarekin funtzionatzen du

en: Set dialog timeout in seconds
eu: Ezarri elkarrizketa-koadroaren denbora-muga (segundotan)

en: Set initial percentage
eu: Ezarri hasierako ehunekoa

en: Set initial value
eu: Ezarri hasierako balioa

en: Set maximum value
eu: Ezarri gehienezko balioa

en: Set minimum value
eu: Ezarri gutxieneko balioa

en: Set output separator character
eu: Ezarri irteerako karaktere bereizlea

en: Set step size
eu: Ezarri urratsaren tamaina

en: Set the calendar day
eu: Ezarri egutegiaren eguna

en: Set the calendar month
eu: Ezarri egutegiaren hilabetea

en: Set the calendar year
eu: Ezarri egutegiaren urtea

en: Set the color
eu: Ezarri kolorea

en: Set the column header
eu: Ezarri zutabearen goiburua

en: Set the dialog icon
eu: Ezarri elkarrizketa-koadroaren ikonoa

en: Set the dialog text
eu: Ezarri elkarrizketa-koadroaren testua

en: Set the dialog title
eu: Ezarri elkarrizketa-koadroaren izenburua

en: Set the entry text
eu: Ezarri sarreraren testua

en: Set the filename
eu: Ezarri fitxategiaren izena

en: Set the format for the returned date
eu: Ezarri itzulerako dataren formatua

en: Set the height
eu: Ezarri altuera

en: Set the label of the Cancel button
eu: Ezarri 'Utzi' botoiaren etiketa

en: Set the label of the OK button
eu: Ezarri 'Ados' botoiaren etiketa

en: Set the modal hint
eu: Ezarri argibidearen modua

en: Set the notification hints
eu: Ezarri jakinarazpenaren argibideak

en: Set the notification text
eu: Ezarri jakinarazpenaren testua

en: Set the parent window to attach to
eu: Ezarri leiho gurasoa (honi atxikitzeko)

en: Set the text font
eu: Ezarri testuaren letra-tipoa

en: Set the width
eu: Ezarri zabalera

en: Set the window icon
eu: Ezarri leihoaren ikonoa

en: Show calendar options
eu: Erakutsi egutegiaren aukerak

en: Show color selection options
eu: Erakutsi kolorea hautatzeko aukerak

en: Show error options
eu: Erakutsi errore-aukerak

en: Show file selection options
eu: Erakutsi fitxategiak hautatzeko aukerak

en: Show forms dialog options
eu: Erakutsi inprimakien elkarrizketa-koadroaren aukerak

en: Show general options
eu: Erakutsi aukera orokorrak

en: Show info options
eu: Erakutsi informazioaren aukerak

en: Show list options
eu: Erakutsi zerrendaren aukerak

en: Show miscellaneous options
eu: Erakutsi hainbat aukera

en: Show notification icon options
eu: Erakutsi jakinarazpen-ikonoaren aukerak

en: Show password dialog options
eu: Erakutsi pasahitzaren elkarrizketa-koadroaren aukerak

en: Show progress options
eu: Erakutsi progresioaren aukerak

en: Show question options
eu: Erakutsi galderaren aukerak

en: Show scale options
eu: Erakutsi eskalaren aukerak

en: Show text entry options
eu: Erakutsi testu-sarreraren aukerak

en: Show text information options
eu: Erakutsi testu-informazioaren aukerak

en: Show the columns header
eu: Erakutsi zutabearen goiburua

en: Show the palette
eu: Erakutsi paleta

en: Show warning options
eu: Erakutsi abisuaren aukerak

en: Suppress OK and Cancel buttons
eu: Kendu 'Ados' eta 'Utzi' botoiak

en: TEXT
eu: TESTUA

en: TIMEOUT
eu: DENBORA-MUGA

en: TITLE
eu: IZENBURUA

en: Text View
eu: Testu-ikuspegia

en: Text entry options
eu: Testu-sarreraren aukerak

en: Text information options
eu: Testu-informazioaren aukerak

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
eu: Aukera hau ez dago erabilgarri. Ikusi --help erabilera guztiak ezagutzeko.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
eu: Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Hedadura Txikiagoko Lizentzia Publiko Orokorra.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Programa hau software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU Hedadura Txikiagoko Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
eu: Geratzen den denbora: %lu:%02lu:%02lu

en: Two or more dialog options specified
eu: Elkarrizketa-koadroaren bi aukera edo gehiago zehaztu dira

en: Type your password
eu: Idatzi zure pasahitza

en: Type your username and password
eu: Idatzi zure erabiltzaile-izena eta pasahitza

en: URL
eu: URLa

en: Unknown hint name. Skipping.
eu: Argibidearen izena ezezaguna. Baztertzen.

en: Unsupported hint. Skipping.
eu: Onartu gabeko argibidea. Baztertzen.

en: Use an image for the first column
eu: Erabili irudi bat lehenengo zutabean

en: Use check boxes for the first column
eu: Erabili kontrol-laukiak lehenengo zutabean

en: Use radio buttons for the first column
eu: Erabili irrati-botoiak lehenengo zutabean

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: VALUE
eu: BALIOA

en: Value out of range.
eu: Balioa barrutitik kanpo.

en: WIDTH
eu: ZABALERA

en: WINDOW
eu: LEIHOA

en: Warning
eu: Abisua

en: Warning options
eu: Abisuaren aukerak

en: YEAR
eu: URTEA

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
eu: Elkarrizketa-koadro mota bat zehaztu behar duzu. Ikusi 'zenity --help' xehetasun gehiagorako

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
eu: Programa honekin batera GNU Hedadura Txikiagoko Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: Free SoftwareFoundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: You should use only one List dialog type.
eu: 'Zerrenda' motako elkarrizketa-koadroan bakarrik erabili beharko zenuke.

en: Zenity notification
eu: Zenity-ren jakinarazpena

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Enter new text:
eu: Sartu _testu berria:

en: _No
eu: _Ez

en: _OK
eu: _Ados

en: _Yes
eu: _Bai
